• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
DSC05980aaa.jpg

Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja 2019 r.

Dodano: 2019-05-15

Jak co roku w dniach 8-15 maja odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. Celem akcji było podkreślenie roli bibliotek w naszym życiu oraz uświadamianie, jak ważny jest kontakt z książką.

Biblioteka Publiczna w Celestynowie także włączyła się do akcji
i zaproponowała spotkania autorskie dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

       8 maja spotkaliśmy się z Cezarym Harasimowiczem, aktorem, scenarzystą, dramaturgiem, pisarzem. Autor w wzruszający sposób opowiadał o losach swojej rodziny, którą spisał w książce "Saga czyli filiżanka, której nie ma", opowieści ukazującej obraz wielonarodowej Polski. Autor zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki, czerpie z rodzinnych anegdot, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi.

         10 maja dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie  oraz z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Starej Wsi im. Polskich Dzieci Syberyjskich odbyły się warsztaty naukowe.
„Magiczne eksperymenty” to warsztaty przybliżające fascynujące sztuczki magiczne, które mogą wykonywać nie tylko iluzjoniści, ale także naukowcy. W czasie tych zajęć dzieci poznały magiczne sztuczki z naukowym wyjaśnieniem.

        13 i 14 maja gościliśmy na spotkaniu autorskim Roberta Gondka z zamiłowania podróżnika, fotografa i pasjonata Afryki. Należy on do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Podróżnik odwiedził Szkołę Podstawową w Podbieli, Regucie oraz Ostrowie, gdzie opowiedział o polskiej przyrodzie. Dzieci dowiedziały się jak się tropi zwierzęta, jak sfotografować drapieżniki czy jak ukryć się w czatowni. Autor uświetnił swoje spotkanie filmami oraz zdjęciami swojego autorstwa.

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw