• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
IMG_0297.JPG

Debata o bezpieczeństwie

Dodano: 2019-06-14

O tym jak skutecznie zaradzić zagrożeniom rozmawiali mieszkańcy gminy i przedstawiciele policji. Osoby starsze dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się na drodze oraz jak nie dać się oszukać oszustom, którzy wymyślają coraz to sprytniejsze sposoby wyłudzania od nich pieniędzy.

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku z udziałem Celestynowskiego Koła Studenckiego dla Seniorów zorganizowała 12 czerwca debatę społeczną o bezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczyli: komendant Komisariatu w Karczewie podinsp. Paweł Glinka, policjanci z tzw. drogówki, dzielnicowy Posterunku w Celestynowie asp. Robert Matosek i zastępca wójta Piotr Rosłoniec. Debatę prowadził oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji nadkom. Daniel Niezdrowa.


Policjant informował, pouczał, a też na konkretnych przykładach przestrzegał. Na przykład o nieprawidłowym korzystaniu ze ścieżek rowerowych, przejeżdżaniu rowerem po „pasach”, chodzeniu jezdnią po prawej stronie.
Poinformował, że jeśli ktoś zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości w zachowaniach współmieszkańców, którzy regularnie i w jakimś konkretnym miejscu łamią przepisy, czy zakłócają spokój, należy zaznaczyć to miejsce na Mapie Zagrożeń powiatu. Wystarczy wejść na stronę KPP w Otwocku i w zakładce poszukać „Mapy Zagrożeń”. Takie wskazane miejsca patrole policji będą monitorować. Podczas dyskusji wielu seniorów wskazywało niebezpieczne miejsca, na przykład przy dworcu kolejowym, a wieczorami na parkingu opodal, nieprawidłowo, bo na chodniku parkujące samochody przy ul. Św. Kazimierza w dni targowe, nagminne jeżdżenie po chodnikach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych, nocne rajdy głośnych motocykli…


Na zakończenie komendant, podinsp. Paweł Glinka oznajmił, że debaty będą odbywać się częściej, a jeśli Gmina zechce, przyśle na spotkanie z seniorami informatyków, którzy przeszkolą jak korzystać z komputera, by samodzielnie każdy mógł na Mapie Zagrożeń wpisywać niebezpieczne miejsca. To znacznie przyspieszy interwencje policji.

AnKa

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw