• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
DSC_0548.JPG

Absolwenci gimnazjum i podstawówki

Dodano: 2019-06-19

18 czerwca w Szkole Podstawowej w Celestynowie rok szkolny zakończyli uczniowie ostatnich klas gimnazjum i pierwsze, od osiemnastu lat, klasy ósme szkoły podstawowej.


Była to uroczystość pełna wzruszeń. Wspominając wydarzenia z dwóch ostatnich dekad funkcjonowania gimnazjum nie jednej osobie zgromadzonej na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie łza zakręciła się w oku. Pierwszą część uroczystości zakończyło przekazanie na ręce dyrektor szkoły podstawowej Anny Kędziorek sztandaru Gimnazjum imienia por. Józefa Czumy w Celestynowie oraz wyprowadzenie go. Sztandar od tej chwili będzie w szkolnej izbie pamięci.


Funkcjonujące od 1999 roku gimnazjum zakończyło swoją działalność w konsekwencji reformy oświaty. W 2019 r. ukończył go ostatni rocznik gimnazjalistów.


W drugiej części rozdane zostały świadectwa absolwentom oraz szkolne nagrody za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz wysokie wyniki egzaminów. Zastępca Wójta Gminy Celestynów Piotr Rosłoniec wraz z kierownikiem Zakładu Obsługi Szkół Edytą Wrzosek wręczyli dodatkowe nagrody dla najlepszych uczniów gminy w kategorii gimnazjum i ósmoklasistów. Na uroczystości podziękowania oraz gratulacje otrzymali również rodzice i pedagodzy.


Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz bezpiecznych i spokojnych wakacji.

Fotorelacja dostępna jes na Fb

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw