• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
IMG_0633.JPG

Afryka bliżej nas

Dodano: 2019-07-02

Afryka dla wielu jest wciąż egzotycznym, tajemniczym kontynentem, a jedynie nieliczni mieli okazję do niej dotrzeć i bliżej poznać żyjących tam ludzi. Jednym z takich podróżników jest ksiądz Arkadiusz Nowak ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. 30 czerwca, mimo licznych obowiązków, odwiedził Celestynów i podczas wieczornego spotkania w kościele opowiadał o swojej misji niesienia wiary.

Ksiądz Arkadiusz Nowak pracuje wśród Masajów w Ngorongoro w Tanzanii, prowadząc tam pierwszą ewangelizację. Uczestnikom spotkania zaprezentował film o życiu i zwyczajach jednej ze 120 grup etnicznych Tanzanii. Podczas jego projekcji na bieżąco przekazywał informacje o mieszkańcach i kraju wschodniej Afryki.

Ksiądz Arkadiusz Nowak jest niekonwencjonalnym misjonarzem, pełnym zachwytu nad światem i życiem, autorem książki „ Opluty przez Boga”. Przepełniony jest wdzięcznością dla Boga i ludzi, pełen wiary w to, że to Jezus prowadzi a on mu tylko towarzyszy.

Za spotkanie z mieszkańcami Celestynowa gościowi podziękował wójt Witold Kwiatkowski wręczając wiązankę polskich kwiatów, podziękował proboszczowi ks. Mirosławowi Wasiakowi za możliwość zorganizowania spotkania w kościele, a także podziękował Małgorzacie i Robertowi Zduńczykom, którzy zaprosili misjonarza Arkadiusza Nowaka do Celestynowa. Z kolei gość z Afryki obdarował wójta i proboszcza tradycyjnym kraciastym okryciem.

Tanzania (oficjalnie Zjednoczona Republika Tanzanii) leży we wschodniej Afryce. To kraj dwóch bardzo różniących się od siebie rzeczywistości, ponieważ powstała z połączenie dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki i Zanzibaru (TAN+ZEN). Wyspę Zanzibar łączy wielowiekowa więź z islamem oraz innymi krajami muzułmańskim, natomiast Tanganika była państwem z rdzenną religią, zanim nastało chrześcijaństwo.

Andrzej Kamiński

Więcej informacji dotyczących codziennego życia Masajów znajdą Państwo w „Celestynce”.

Fotorelacja dostępna na Fb

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw