• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
nawww.JPG

Dofinansowanie na modernizację boiska w Glinie

Dodano: 2019-08-13

Wójt Witold Kwiatkowski 12 sierpnia 2019 r. podpisał umowę na dofinansowanie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kolejnej inwestycji na terenie Gminy Celestynów. Tym razem gmina pozyskała środki na modernizację boiska w Glinie.


Dofinansowanie dla Gminy Celestynów w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019 wynosi 95 250,00 zł.


W ramach zadania zmodernizowane zostanie istniejące w miejscowości Glina boisko sportowe. Wykonane ma zostać boisko sportowe z nawierzchnią trawiastą wraz z nawodnieniem, bramkami, piłkochwytami oraz ławkami dla piłkarzy rezerwowych. Obiekt będzie ogólnodostępny, przeznaczony do gry w piłkę nożną oraz do rozgrywania innych zawodów sportowych.


Przebudowane boisko wpłynie na podniesienie poziomu kultury fizycznej mieszkańców, zwiększy komfort, bezpieczeństwo oraz jakość zajęć realizowanych na jego terenie. Podczas meczy widownia będzie mogła aktywnie spędzać czas z rodziną, co pozytywnie wpłynie również na łączenie pokoleń. Inwestycja przyczyni się również do poprawy zagospodarowania przestrzennego miejscowości, jak również do jej uatrakcyjnienia jako miejsca zamieszkania poprzez rozwój jej funkcji społecznych.


Planujemy realizację inwestycji do końca 2019 roku.

podpisanie umowy na dofinansowanie modernizacji boiska

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawielogo Mazowsze

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw