• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
DSC_0553.JPG

Oczyszczacze powietrza dla placówek oświatowych

Dodano: 2019-11-29

Gmina Celestynów skutecznie złożyła wniosek i zdobyła środki z budżetu Województwa Mazowieckiego na zakup 88 profesjonalnych oczyszczaczy powietrza.
Całościowy koszt to 158 399,50 zł - połowę tej kwoty tj. 79 199,75 zł stanowią pozyskane środki z budżetu Marszałka, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy. Dostawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MULTIMX” z Zamościa. Oczyszczacze marki WARMTEC wyposażone są m. in. w filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym, filtr HEPA oraz lampę UV.
Urządzenia zostaną umieszczone w świetlicach i salach dydaktycznych przedszkoli (Celestynów, Stara Wieś) oraz szkół podstawowych (Celestynów, Regut, Podbiel, Stara Wieś, Ostrów). Znacząco poprawią jakość powietrza, którym oddychają dzieci, jak również zmniejszą ich zachorowalność.
Jest to kolejny krok obok segregacji śmieci, sadzenia drzew i propagowania zachowań ekologicznych, jakie gmina Celestynów systematycznie wprowadza zgodnie z programem dbania o środowisko, w którym mieszkamy. O kolejnych inicjatywach będziemy informowali na bieżąco.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach zadania pn. „Poprawa jakości powietrza w palcówkach oświatowych w gminie Celestynów poprzez zakup profesjonalnych oczyszczaczy powietrza” realizowanego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.

                                                                           

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw