• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
coronavirusmodyf-4817431_1920.png

STAN EPIDEMII – KORONAWIRUS !!!

Dodano: 2020-03-21

STAN EPIDEMII – KORONAWIRUS !!!

Szanowni Mieszkańcy,


od 20 marca br. Rząd RP ogłosił stan epidemii w Polsce. Z tego faktu wynikają dla nas kolejne ograniczenia i obowiązki w życiu codziennym oraz przedłużenie dotychczasowych. Wśród nich szczególności, przedłużenie ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych od 25 marca do 10 kwietnia br. oraz wzrost kary finansowej do 30 tys. zł za złamanie kwarantanny. Mają one na celu z jednej strony zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronowirusa i ochronić nas przez zakażeniem, a także wesprzeć służby w walce z epidemią.
W zaistniałej sytuacji apeluję do Państwa o bezwzględne stosowanie się do wszystkich obowiązujących ograniczeń, poleceń i obowiązków. A zwłaszcza proszę, aby:


1) stosować środki dezynfekcyjne oraz przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa;
2) dzieci, młodzież, seniorzy pozostali w domach, a wyjście np. do sklepu czy apteki i wszelkie inne kontakty ograniczyć do niezbędnego minimum;
3) osoby pozostające w nadzorze epidemiologicznym lub poddane kwarantannie bezwzględnie stosowały się do poleceń służb sanitarnych i policji;
4) zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy, zwłaszcza osoby starsze i samotne.
5) śledzić na bieżąco oficjalne komunikaty i wytyczne służb rządowych, sanitarnych, samorządowych oraz policji.


Jednocześnie informujemy, że wszystkie dotychczasowe ograniczenia funkcjonowania gminnych jednostek organizacyjnych oraz obiektów kultury, sportu i rekreacji nadal obowiązują do odwołania.


Ponadto informuję, że Urząd Gminy na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną opierając się na oficjalnych danych z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Otwocku. Zainteresowani mogą śledzić informacje i komunikaty na stronie PSSE .
Szanowni Państwo – od naszej odpowiedzialności i dyscypliny także zależy skuteczność działań w walce z epidemią.


Za dotychczasową postawę bardzo dziękuje.


Witold Kwiatkowski
Wójt Gminy Celestynów

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw