• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
jan-pawel-ii-1859786_1920.jpg

100. URODZINY KAROLA WOJTYŁY

Dodano: 2020-05-17

100. URODZINY KAROLA WOJTYŁY


„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia:

człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

                                                                     Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.


Tegoroczny maj to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich Polaków. Prawie 100 lat temu – 18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła.

Nie ma wątpliwości, że Jego pontyfikat miał ogromny wpływ na kościół katolicki, na losy Polski, Europy i świata i nas samych. Pozostały ślady i osobiste przeżycia w naszych sercach. Mieliśmy szczęście spotkać i słuchać Wielkiego Świętego naszych czasów.

Życie Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść. Był artystą, filozofem, duszpasterzem, wychowawcą młodzieży, a przede wszystkim człowiekiem mającym wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata. Wspominamy postać Jana Pawła II uważanego za wielkiego pielgrzyma wszechczasów. To właśnie podróże apostolskie papieża były jednym z podstawowych elementów Jego pontyfikatu. Stanowiły niewątpliwie fenomen w dotychczasowej historii kościoła. Jeszcze bardziej oszałamiające są „owoce”, jakie owo niezwykłe pielgrzymowanie przyniosło i przynosi nadal zarówno w życiu indywidualnym milionów ludzi, jak i życiu całych społeczeństw. Wszystko to stanowi dowód na to jak ważną postacią był Jan Paweł II nie tylko dla Polaków, ale dla całego świata.


Tym, co łączy wszystkie Jego życiowe powołania jest przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Fascynująca biografia Jana Pawła II dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne, a zarazem tak niezwykłe.

Upamiętniając tak wspaniałą postać, mieszkaniec Celestynowa zainicjował przejazd ulicami naszej Gminy w dniu urodzin Jana Pawła II. Z zainstalowanego megafonu na dachu samochodu będziemy mogli usłyszeć przepiękną pieśń religijną „Barkę”. Zatem razem śpiewajmy wspominając Papieża Polaka.

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw