• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
zboże.jpg

150 tys. zł premii dla młodego rolnika – nabór wniosków przedłużony

Dodano: 2020-07-29

Trwający od 3 czerwca 2020 r. szósty już nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia.
Premia ta jest zachętą dla młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu i jest wsparciem dla osób, które m. in. w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat; posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy); posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha; rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku; posiadają lub utworzą gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro; przedłożą biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.
Premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach: 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków; 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.
Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą.

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw