• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
6.jpg

Aktywizacja sołectw w Gminie Celestynów

Dodano: 2020-10-07

Z końcem września 2020 roku oddano do użytku mieszkańców świetlicę wiejską w Dyzinie. Gruntowny remont zrealizowano z budżetu zadania Zakup wyposażenia i materiałów do świetlicy wiejskiej w Dyzinie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”. Zakup lodówki, kuchenki elektrycznej, umywalki, a także glazury i terakoty do łazienki w sali znacznie usprawni korzystanie z pomieszczenia. Remont świetlicy został wykonany we własnym zakresie przez mieszkańców. Wykonane prace w połączeniu z funkcjonalnym wyposażeniem świetlicy wiejskiej pozwolą na zapewnienie miejsca służącego do organizacji spotkań, w tym zebrań wiejskich, organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, a także umożliwią integrację i aktywizację mieszkańców Dyzina.
Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego. Wartość zadania to 20 tys. zł - w tym 10 tys. zł dofinansowania, oraz 10 tys. zł środków z budżetu gminy, w tym 5.400,00 w ramach środków sołeckich.
Zadanie zakwalifikowano do konkursu pn. „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”.

Szersza fotorelacja na facebook

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw