• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
EjzslsDWkAE2fuB.jpg

Uwaga!!

Dodano: 2020-10-09

Informujemy, że Powiat Otwocki nadal pozostaje  w strefie czerwonej. Natomiast od 10 października 2020 r. strefa żółta zostaje rozszerzona na cały kraj. Od tego dnia zmianom ulegają np. wytyczne co do zakrywania ust i nosa w strefie żółtej oraz godziny pracy lokali gastronomicznych w strefie czerwonej. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych i stosujmy się do zaleceń. Dezynfekujmy dłonie oraz zachowujmy dystans społeczny!

Zarówno w strefie czerwonej jak i żółtej we wszystkich miejscach publicznych należy zakrywać nos i usta. Na osoby, które nie zasłaniają twarzy w wyznaczonych miejscach i nie posiadają stosownego zaświadczenia od lekarza będą nakładane kary.
W strefie czerwonej od najbliższej soboty następuje ograniczenie pracy lokali gastronomicznych. Będą mogły one funkcjonować w godzinach 6:00-22:00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

Informacje na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących od 10 października 2020 r. można znaleźć pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Ponadto pragniemy zauważyć, że od 17 października 2020 r. wprowadzone będą zmiany w liczbie osób mogących uczestniczyć w uroczystościach rodzinnych. W strefie żółtej liczba osób ograniczona zostanie do 75 osób (ze 100 osób obowiązujących obecnie). W strefie czerwonej nadal obowiązywało będzie ograniczenie do 50 osób.

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw